W SP1 co roku organizuje się na terenie szkoły konkurs kuratoryjny z języka polskiego dla uczniów klas V-VI. W bieżącym roku szkolnym aż czworo uczniów zakwalifikowało się do kolejnego etapu, który odbył się 14.01.2016 roku w SP3 w Pruszczu Gdańskim.

Zakwalifikowali się uczniowie z klas szóstych: Monika Ziętarska, Mikołaj Trzciński, Natalia Niewiadowska  i Maciej Dobrzelecki.

Komisja konkursowa sprawdziła testy i do etapu wojewódzkiego konkursu z języka polskiego zakwalifikował się Mikołaj Trzciński z klasy 6b. Opiekunem chłopca jest polonistka Marta Kozakiewicz.  Uczeń będzie godnie reprezentował SP1 w dniu 10 lutego 2016 roku. Etap wojewódzki konkursu odbędzie się w Gimnazjum nr 1 w Gdańsku – Wrzeszczu. Czas trwania testu to 90 minut.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

Polonistki