Biwak klasy VIb PDF Drukuj Email

W dniach 5-7 czerwca 2017r.w Debrzynie koło Kościerzyny odbył się biwak szkolny klasy VI b. Uczniowie nocowali w całorocznym ośrodku wczasowo - wypoczynkowym, położonym na malowniczych i nieskażonych Kaszubach. Obiekt usytuowany jest nad jeziorem "Długie" o I klasie czystości, otoczony dziewiczymi lasami Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego oraz przepięknymi jeziorami. Pokoje czteroosobowe, dobrze wyposażone z łazienką. W cenie zagwarantowane całodzienne wyżywienie, można było zjeść smacznie i z dokładkami. Do dyspozycji był plac zabaw i boiska sportowe (piłka nożna, siatkówka), stół do gry w ping ponga. Najlepszą atrakcją była kąpiel w jeziorze.

 

Bardzo ciekawie przeprowadzono zajęcia na temat koni. Poznaliśmy zwyczaje i sposób życia koni, zapoznaliśmy się ze sprzętem jeździeckim i rolą konia we współczesnym świecie. Każdy mógł samodzielnie lub z pomocą spróbować wyczyścić, pogłaskać, nakarmić i nawiązać z koniem kontakt. Na koniec każdy miał możliwość skorzystania z przejażdżki konnej. Uczniowie mieli do wykonania pewne zadania, które wymagały od nich nie tylko wysiłku umysłowego ale również sprawności fizycznej. Dużo radości przyniósł konkurs na wydojenie kozy, który odbył się pomiędzy dziewczętami a chłopcami.

Na terenie ośrodka funkcjonuje „Małe Zoo”, w którym możemy spotkać kozy, lamę, króliki i inne zwierzęta. Uczniowie poprzez zabawę doskonalili umiejętności pracy w grupie, propagowali szacunek do zwierząt i przyrody, pobudzali wyobraźnię i kreatywność. Odbyło się ognisko i dyskoteka. Pobyt na biwaku był bardzo udany.

Zapraszamy do galerii >>>. W najbliższym czasie zamieścimy filmiki.

 

Ewa Osijewska

 

Partnerzy

Przyjaciele