Pola Nadziei 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator

Zbiórka na rzecz Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku . Symbolem akcji „Pola Nadziei” jest żonkil- kwiat nadziei, rozdawany przez wolontariuszy w zamian za datek do puszki. To jednak nie tylko wręczanie żonkili, ale i mówienie o Hospicjum, o Pacjentach. Hospicjum, śmierć, choroba nowotworowa, człowiek śmiertelnie chory- to nieodłączna część naszej egzystencji.

Obecnie Hospicjum każdego miesiąca pomaga ponad 200 osobom: dzieciom i dorosłym z terenu Pomorza. Od trzydziestu lat zespół wyjątkowych ludzi troszczy się o przewlekle i nieuleczalnie chorych, aby mogli swoje ostatnie miesiące, tygodnie czy godziny przeżyć godnie, bez bólu i lęku, jak najpiękniej, w bliskości z drugim człowiekiem.

Pod jednym szyldem działają aż trzy podmioty gospodarcze: Dom Hospicyjny przy ulicy Kopernika 6 w Gdańsku, Hospicjum Domowe dla Dorosłych i Hospicjum Domowe dla Dzieci.

W 2006 r. przy Fundacji powstał Fundusz Dzieci Osieroconych, który rocznie pomaga ponad 700 dzieciom w całej Polsce. Opieką objęte są dzieci, których rodzic odszedł w hospicjum lub mają chore rodzeństwo, pozostające pod opieką hospicjum. Dzieci objęte są również opieką psychologiczną.

Koordynatorem akcji na terenie Nowego Dworu Gd. jest Szkoła Podstawowa Nr1 im. Janusza Korczaka. W akcji brało udział również Gimnazjum  Sportowe i Gimnazjum Nr1. Zbiórka odbyła się już dziesiąty raz,  cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród  dzieci i młodzieży.  W tym roku kwestowało ok.120 uczniów. Po zbiórce w Nowym Dworze Gd. puszki przewiezione zostały do Hospicjum w Gdańsku . W tym roku zebraliśmy 5100 zł.

Kwoty jakie udało się już zebrać:

2008r. -  3743 zł.

2009r. – 4600 zł.

2010r. – 5500 zł.

2011r. – 5765 zł.

2012r. – 5100 zł.

2013r. – 5380 zł.

2014r. -  4456 zł.

2015r .-  4543 zł.

2016r. -  4555 zł.

2017r.-   5100 zł.

Razem :  48 742 złotych

Serdeczne  podziękowania  dla  wszystkich, którzy nie potrafili przejść obojętnie obok  wolontariusza  z  puszką. Kolejny raz mieszkańcy Nowego Dworu Gd. i okolic okazali dowód solidarności międzyludzkiej, która osoby zdrowe łączy z ludźmi chorymi, będącymi często u kresu życia.

Serdeczne podziękowania dla pań : Jolanty Gilbas-Noga, Małgorzaty Lipińskiej, Aleksandy Zdralewicz, Magdaleny Wypijacz, Małgorzaty Kołodziejskiej, Jolanty Głowackiej, Beaty Korczyc, Marii Burczy, Alinie Niedzielskiej, Joasi Burczy.

Zapraszamy do galerii >>>

Ewa Osijewska