Warzywa i owoce w szkole PDF Drukuj Email

Propagowanie zdrowego stylu odżywiania

30 listopada 2015 roku uczniowie klasy III a i III b w rama projektu

„Warzywa i owoce w szkole” uczestniczyli w zajęciach propagujących zdrowy styl odżywiania.

Po nakryciu do stołu i wysłuchaniu opowiadania przedstawionego przez pana Marcina – szefa kuchni w restauracji K2 w Borzechowie -  o sposobie odżywiania się pewnej dziewczynki, dzieci przystąpiły do robienia kolorowych kanapek. Miła atmosfera, świeże warzywa i chleb spowodowały, że w ciągu paru minut każdy z uczniów miał przed sobą samodzielnie zrobioną kanapkę. Apetyt dopisywał każdemu.

Następnie uczniowie pod bacznym okiem kucharza i wychowawców robili sok marchewkowo – jabłkowy. Został on wypity ze smakiem. Pod koniec zajęć dzieci przygotowały surówkę z marchewkowo – jabłkową, która też im smakowała.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, kanapki i soki z naturalnych owoców bardzo im smakowały. Zdobyte umiejętności i wiedzę o zdrowym stylu odżywiania będą stosować na co dzień. Może też zachęcą do tego członków swojej rodziny ?

Zapraszamy do galerii >>>

Anna Grzelak