Lody Bonano PDF Drukuj Email

21.03.2017r. na przywitanie wiosny klasy: Ia, II a, IIb, IIc, IId, IIIa i IIIb wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez firmę LODY BONANO. Wymienione klasy przygotowały piękne Marzanny, na które można było głosować drogą facebookową. Wszystkie klasy w naszej szkole zostały wyróżnione nagrodami odblaskowymi i podziękowaniami od firmy za udział.

A. Zubkowicz-Madej
 
Zdrowenietrudne - zdrowy obiad PDF Drukuj Email
11.04.2017r. klasa IIB przygotowała smaczny a przede wszystkim zdrowy obiad - kuskus z warzywami, sushi z sałaty, sałatkę z kaszy z indykiem. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie o zasadach dobrego zachowania przy stole. Podzieleni na grupy dzielnie realizowali zadania zgodnie z przepisem. Dania wyszły kolorowe i pyszne. Wszyscy uczniowie zadowoleni ze swojej pracy przygotowali stół do klasowego obiadu. Tak jak zwykle poczęstowaliśmy pracowników szkoły, którym również smakowało.

www.zdrowenietrudne.pl

Zapraszamy do galerii >>>
 
Miesiąc solidarności z autyzmem PDF Drukuj Email

Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu. W Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Nowym Dworze Gdańskim  również przybliżyliśmy uczniom tematykę autyzmu oraz pokazaliśmy naszą solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim – „Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski”. 3 kwietnia rozpoczęliśmy cały miesiąc solidarności z autyzmem. Na godzinach wychowawczych uczniowie przygotowywali gazetkę ścienną dot. autyzmu. Ponadto 10 kwietnia wszyscy ubrali się na niebiesko lub dołączyli coś niebieskiego do ubrania. Uczniowie dowiedzieli się, że autyzm to nie choroba, której trzeba się bać, tylko odmienne postrzeganie i odczuwanie świata, które trzeba zrozumieć i zaakceptować.

Zapraszamy do galerii >>>

J. Golbas – Noga

M. Kozakiewicz i SU

M.Lipińska


 
Zdrowenietrudne - Dbam o wzrok PDF Drukuj Email

 

15 marca uczniowie klasy I a wzięli udział w kolejnych warsztatach kulinarnych w ramach Programu  „Zdrowe – nietrudne”. Tym razem temat zajęć brzmiał: „Dbam o wzrok”. Celem ich było nauczenie dzieci, jak korzystać ze źródeł światła, aby światło pomagało nam w pracy i w nauce, a wzrok się nie męczył oraz co należy jeść, aby  mieć dobry wzrok. Zajęcia obfitowały w liczne doświadczenia ze światłem. Dzieci eksperymentowały sprawdzając, co przepuszcza światło, co odbija światło oraz  jak należy ustawić lampkę na biurku.
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Partnerzy

Przyjaciele